Pět + Šest + Sedm = ?

10.05.2020

Nenechte se zmást, nepřinášíme další z mnoha domácích úkolů v rámci online školní vyúky (byť i napis článku v sobě ukrývá skutečnou hádanku). Naopak se s Vámi podělíme o záležitost ryze zábavnou - výsledky pátého, šestého a sedmého zlínského online šachového večera. Ale ani ta exkluzivita už neplatí výlučně.

Pátý turnaj (24. 4. 2020)

Posledního dubnového klání se zúčastnilo šest statečných bojovníků. Zvítězil jsem já (Martin Šenkýř, nick: red07devil), druhé místo obsadil Mirek Kocián (MirekKZL) a bronzovou medaili uzmul Martink Hronek (mh332).

Ke zpříjemnění stručného zpravodajského popisu pak nabízím i výběr 5 partií:


Šestý turnaj (1. 5. 2020)

S příchodem nového měsíce se nezměnila pouze stránka v kalendáři, ale  přivítali jsme v našem kruhu opět i Kubu Roubalíka (FutureFideMasseur). Ten nezaváhal a potvrdil svým vítězstvím papírové předpoklady. V těsném závěsu za ním pak obhájil druhé místo Mirek Kocián (MirekKZL), na třetí místo se protlačil rovněž navrátilec Kuba Krejča (krejton).

I z tohoto turnaje se podělíme o zajímavé partie (opět naleznete jednu partii, kde byly vyčerpány naprosto všechny zdroje):


Sedmý turnaj (8. 5. 2020)

Oproti minulému týdnu jsme prodloužili délku z 60 minut na zajímavější formát 90minutový. Jak se již stalo tradicí, těsně po osmé hodině večerní usedlo ke svým vstupům do virtuálního prostoru šest bojovníků. Tentokrát však bylo možno dělit startovní pole do dvou tříčlenných skupin podle více kritérií:

a) hráli 3 hráči s trvalým bydlištěm ve Zlíně (Roubalík, Kocián a Foukal) a 3 z nás měli naopak v občance zapsáno Napajedla (Šenkýř, Peťa a Radek Bažantovi),

b) hráli 3 kmenový hráči Zlína (Šenkýř, Kocián a Foukal) a naopak 3 hosté (Roubalík, Peťa a Radek Bažantovi),

c) mohli jsme se rozdělit i do kategorie do a nad 31 let - tu zkušenější reprezentovali Peťa Bažant, Kocián a Foukal, tu méně zkušenější pak Roubalík, Šenkýř a Radek Bažant.

Celkové pořadí však bylo vyhlášeno standardním způsobem - podle partiových bodů. A těch suverénně nejvíc nasbíral opět Kuba (Future Fide Masseur - celkem 37). Já (red07devil) a Petr Bažant (LordTik) jsme ani v součtu Kubu nedohnali, když jsme každý nasbírali bodů jen 17.

Ani nyní Vás neochudíme o partiovou ochutnávku, tentokráte tzv. "sedmičku":

Pokud jste dočetli/dopřehrávali až sem, jistě snadno uhodnete i správnou odpověď na drobnou hádanku z nadpisu článku.

S ohledem na rozvolňování vládních zákazů si pak dovoluji vyjádřit přání, že se již brzy sejdeme i za skutečnou 3rozměrnou šachovnicí a rádi si všichni užijeme společnou radost při šachových partiích.

Martin Šenkýř