Krajský přebor 2023/2024

I zlínská záloha může být se vstupem do sezóny spokojena, když po prvním kole dělí první místo v krajském přeboru. Jako v předchozích letech lze v následujících kolech očekávat velkou vyrovnanost.

Nyní již včetně partií a stále pln čerstvých dojmů, se s Vámi podělím o průběh včerejšího zápasu, o jehož osudu se rozhodovalo až v závěrečné časové tísni. Ačkoli jsme totiž vedli dokonce 3,5:1,5, existovala i reálná hrozba, že domácí uzmou ze zbývajících tří partií všechny body, a my se vydáme na cestu ku domovu s prázdnou.

V zápase s Valašskou Bystřicí jsme chtěli navázat na výkon ze zápasu proti Kunovicím a připsat si další důležité body, jež budou ve velmi vyrované soutěži hrát důležitou roli. Za použití klišoidního "Člověk míní, šachy mění" se však můžeme bohužel vydat jen po stopách další letošní nejtěsnější prohry.

Jak jsem avizoval v předchozím článku o zápase s Valašskou Bystřicí, výsledek je znám již dlouho, ale nyní Vám nabídnu i krátký komentář o průběhu druhého letošního vítězného derby (a to nás ještě v dalším kole čeká derby třetí a možnost vítězného hattricku).