Soutěž v řešení diagramů

V polovině března byla zahájena klubová soutěž v řešení diagramů. Cílem bylo překlenout "koronavirové období", kdy jsme se nemohli fyzicky potkat a zahrát si spolu šachy. Této možnosti nakonec využilo celkem 17 našich dětí. Ty byly podle věku a výkonnosti rozděleny do tří skupin. Motivací jistě byla, kromě šachového poměřování schopností, také možnost zisku zajímavých cen.

Skupina A

Skupina A byla co do průběhu nejméně dramatická. Od samého začátku šla do "trháku" Hedvika, kterou následoval Matěj. V tomto pořadí nakonec "doběhli" i do cíle. O 3. místo svedli souboj oba Honzové, ve finiši měl více sil Honza B.

Skupina B

V první polovině soutěže se ve skupině B přetahovali o pořadí na pomyslných stupních vítězů Adam, Franta N. a Vojta. Tomu se nepovedlo 4. kolo a nabranou ztrátu se mu už nepodařilo smazat a obsadil bronzovou příčku. Velmi napínavý byl souboj o celkového vítěze. Oba kluci se překonávali a o pořadí na 1. místě nebylo rozhodnuto až do posledního kola. Adam si po celou dobu dokázal udržovat minimální bodový náskok a zaslouženě vyhrál. Velké uznání zaslouží i Franta N., který spolu s Adamem předčili v řešení některých diagramů i daleko zkušenější kamarády ze skupiny A.

Skupina C

Soubojem benjamínků byla skupina C. Nejmladším bojovníkem tu byl teprve pětiletý Jáchym. Většina ostatních spolubojovníků začala teprve nedávno školní docházku. V průběhu zápolení se na prvním místě střídali Adam, David a Lojzík. Až v předposledním kole se "utrhl" Davča a získaný náskok si pohlídal až do finiše a zaslouženě zvítězil. Vyrovnaný souboj o 2. místo rozhodl pro sebe až lépe zvládnutým posledním kolem Adámek a na Lojzíka tak zbylo i tak krásné 3. místo.

Soutěž se, myslím, velmi vydařila. Děti se určitě naučily pár nových šachových dovedností a navíc si všichni, kdo vydrželi až do konce získali zaslouženou odměnu.

Miroslav Veselý