Medaile rozdány

25.06.2019

Poslední tah byl odehrán, poslední radost, ale i smutek z výsledku partie již rovněž proběhly. Je tedy mou milou povinností podělit se s Vámi o celkové výsledky skončeného mistrovství. Ještě předtím však můžete zhlédnout fotogalerii z letošního ročníku

Celkové výsledky se Vám pak zobrazí po kliknutí na název příslušné kategorie.

Úvodem opět přidám odkaz na záznam z celého druhého hracího dne i slavnostního vyhlášení (v čase 6:03:00):

1. až 5. třída

V nejmladší kategorii byl po prvním hracím dnu boj o celkové vítězství velmi vyrovnaný, když první tři týmy celkové pořadí (8. ZŠ Frýdek-Místek a PJZŠ Horáčkova Praha, a ZŠ Plánická Klatovy) byly natěsnány v rozmezí pouhého půl bodu.

Zřejmě nejlépe si v rámci doprovodného programu odpočinuli frýdeckomístečtí, když díky zisku 24,5 bodů získali zlaté medaile. V těsném odstupu 1 bodu (z 36 možných) je pak na stříbrném stupínku doprovodili reprezentanti ZŠ Plánická Klatovy a na stupínku bronzovém pak šachisté ze ZŠ Kubatova České Budějovice se ziskem 23 bodů.

Rozdíl mezi vítězným a třetím družstvem tak byl pouze 1,5bodový. Nejen pro hráče samotné, ale i pro jejich trenéry, učitele i rodiče tak musel být průběh a závěr nervydrásající.

Vítězové v každé kategorii obdrželi rovněž deskové hry od společnosti Mindok - a to jak v kategorii nejmladší ...

6. až 9. třída

V prostřední kategorii byl náskok prvního týmu - brněnského Gymnázia tř.Kpt.Jaroše - nejvyšší, a to 1,5 bodový. Zkomplikovat jejich cestu za vítězstvím chtěli určitě zástupci Gymnázia P. Bezruče Frýdek-Místek, jakož i týmy dělící se o třetí místo - ZŠ Sv. Štěpána Praha a BIGY Hradec Králové.

Pořadí na medailových pozicích se však nezměnilo, pouze rozestup mezi prvním a druhým týmem se v průběhu dne navýšil na úctyhodné 4 body - tedy rozdíl celého jednoho kola. Druhé místo tedy uhájilo Gymnázium P. Bezruče Frýdek-Místek se ziskem 25 bodů, vyrovnaný boj o třetí příčku pak rozhodla ve svůj prospěch ZŠ Sv. Štěpána Praha se ziskem 22 bodů.

... tak i v kategorii prostřední.

Střední školy

Kategorie nejstarší slibovala po prvním dnu rovněž velmi vyrovnaný průběh, když první tři týmy průběžného pořadí (Gymnázium Plzeň, Lepařovo gymnázium Jičín a Gymnázium Uherské Hradiště) dělily 2 body.

Plzeňští zřejmě hnáni touhou po zopakování loňského triumfu však nedali svým pronásledovatelům šanci a soutěž ovládli se suvérenním 7 (!) bodovým náskokem. Na stříbrnou pozici se protlačilo Gymnázium B. Němcové Hradec Králové, které odsunul až na třetí pozici Lepařovo gymnázium Jičín.

Vítězové nejstarší kategorie získali rovněž roční stipendium v hodnotě 50.000,- Kč od spolupořádající Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Závěrem se pak sluší poděkovat rovněž všem účastníkům i jejich doprovodu za bezproblémový průběh a věříme podle pozitivních ohlasů, že se akce líbila i samotným účastníkům.

Hlavní organizátor Rosťa Svoboda promlouvá k účastníků při slavnostním vyhlášení účastníků