Mikulášský turnaj 2023

10.12.2023

V sobotu 9. prosince se 12 našich mládežníků sešlo, aby za šachovnicí poměřilo své síly v rámci Mikulášského turnaje. Mikuláš již sice chodil v úterý, ale od začátku turnaje kolovaly zvěsti, že si výjimečně udělá čas i nyní a přijde nás navštívit. Jak to dopadlo?

Hrál se turnaj na 5 kol rapidovým tempem. Obě kategorie hrály společně, na vyhlášení pak byly rozděleny na "starší" a "mladší". Mezi jednotlivými koly byl prostor i na hraní různých deskových her. Na programu byl taky mozkový desetiboj sestávající z různých smart her, hlavolamů a šachového kvízu. 

V polovině turnaje již bylo jasno, zvěsti se ukázaly jako pravdivé. Mikuláš skutečně přišel! Čerty s sebou tentokrát ani nebral, neb jejich přítomnost nebyla potřeba. Všechny děti byly v průběhu turnaje hodné a hrály zajímavé šachové partie. Mikuláš byl v dobrém rozmaru, proto si nejprve zahrál šachy sám proti všem. Zde předvedl svou šachovou sílu a zvítězil. Následně svolil taky k několika partiím v piškvorkách, kde jednou dokonce odešel poražen.  

Samotné vyhlašování výsledků pak bylo v jeho režii. Každý účastník dostal věcnou cenu a Mikuláš přinesl i tematické šachové perníčky. V kategorii starších se ziskem 4,5 bodů z 5 zvítězil František Němec, na druhém místě se umístil Štěpán Michalica a na třetím Arzenii Kuzych (oba 4 body). V kategorii mladších se ziskem 3,5 bodu zvítězil Alois Polášek před stříbrným Otakarem Vintrem a bronzovým Davidem Krajčou (oba 2 body). Umístěným gratulujeme a věříme, že i ostatní si dobře zahráli a užili si příjemné společně strávené šachové sobotní dopoledne.