ŠK Zlín A na čele 2. ligy E

08.11.2023

Dosud jste se mohli s výsledky družstev seznámit toliko v krátkosti v rámci rychlých zpráv, nyní přinášíme i výsledky konkrétnější. Začnem nejsilnějším týmem, který se vyhřívá na prvním místě průběžné tabulky. Sportovně však musíme dodat, že určitou roli hraje mimo jiné předehraný zápas z 3. kola.


1. kolo: ŠK Zlín - Jezdci Jundrov B 3,5 : 4,5 (15. 10. 2023)

První zápas nové sezony Áčku nevyšel. Utkání by se dalo rozdělit do dvou polovin - zatímco na prvních 4 šachovnicích hosté ani jednou nezaváhali, z druhé polovině sestavy naopak povolil pouze Pavel Slovák svému soupeři remízu. V součtu tak byli o chloupek lepší (šťastnější) hosté, kteří v závěru dokázali strhnout vítězství na svou stranu.

3. kolo: ŠK Zlín - Slavia Kroměříž B 6 : 2 (29. 10. 2023)

Pozornějším z Vás určitě neuniklo, že pokračujeme 3. kolem. Skutečně se nejedná o šotka, když zápas se zálohovou Kroměříže jsme si díky vstřícnosti soupeře mohli předehrát v termínu volném z důvodu konání Mistrovství Moravy a Slezska mládeže. Domácí prostředí tentokrát zafungovalo znamenitě. Ačkoli jsme v některých pozicích byli výrazněji ohroženi, nepovolili jsme soupeřům ani jednu výhru a zaknihovali jednoznačné vítězství, které je však vůči hostům až příliš kruté, neboť podle mého odhadu těsně před 40. tahy měl být výsledek vyrovnanější.

2. kolo: SK GPOA Znojmo - ŠK Zlín 1,5 : 6,5 (5. 11. 2023)

Posíleno pohledem na tabulku (kde nám díky předehranému zápasu náležela nejčelnější příčka) vyrazilo zlínské áčko do více než 160 km vzdáleného Znojma. Dlouhá společná cesta tým zjevně semknula a soupeři nedali výsledkově šanci, když oproti 4 výhrám v předchozím týdnů se jedniček tentokrát sešlo v zápise hned šest. Jednu z nich (a zároveň první za Zlín) si připsal Honza Boháček.