ŠK Zlín D – ŠO SK Pozlovice 3:2 (4. kolo, 8.12.2019)

10.12.2019

V neděli odehrálo družstvo ŠK Zlín D čtvrté kolo regionálního přeboru. I přes velké oslabení dokázalo porazit favorizovaný tým z Pozlovic, který ještě minulou sezonu hrával krajskou soutěž. Je nutné ovšem podotknout, že i hosté přijeli ve slabší sestavě, než ve které nastupují na domácí zápasy.

2. Hlavička Roman (1659) - Hronek Štěpán (1511) ½ : ½

Nejdříve skončila má partie. Na soupeřův skotský gambit jsem odpověděl 4. ... Jf6. Po překvapivém 8. e6 jsem získal pěšce. Výhodu se mi dlouho nedařilo uplatnit. V době, kdy jsem získával střelce za pěšce, mi soupeř nabídl remízu. S vidinou prosazování výhody v pro mě nepřehledné pozici a s přihlédnutím k příznivému stavu na šachovnicích spoluhráčů jsem ji nakonec přijal.

4. Hrabinová Jindřiška (0) - Ponížil Matěj (1058) 0:1

Do vedení náš tým poslal Matěj. Se soupeřkou na šachovnici postavili (s oklikou přes berlínskou obranu španělské hry) hru čtyř jezdců. Po několika výměnách soupeřka jednotahově ztratila věž a partii vzdala.

5. Baránek Jan (0) - Mikel Ondřej (0) 1:0

Druhou výhru na stranu domácích zařídil Honza, který zároveň zažil úspěšnou premiéru v regionálním přeboru. Partie přitom pro něj začala nepříznivě, když vyměnil svého jezdce za dva pěšce, přičemž útok neměl žádný. Soupeř se ale začal mnohými výměnami bez rozmyslu zbavovat silných figur, až na šachovnici vznikla docela vyrovnaná pozice. Po několika nepřesných tazích musel odevzdat koně a Honza se třemi pěšci navíc pohodlně vyhrál.

3. Kocián Tomáš (1323) - Cholasta Josef ½ : ½

O výhře v zápasu rozhodl Tomáš přijetím soupeřovy nabídky remízy. Partii zahájil výměnnou variantou španělské hry, ve které se mu povedlo získat pěšce. Pozice se pak zjednodušila a Tomáš za stavu zápasu 2,5:0,5 nabídl remízu, kterou soupeř přijal.

1. Šimek Viktor (1420) - Lekeš René (1662) 0:1

Nejdéle tentokrát hrál Viktor. Už v zahájení se se soupeřem dostal do divokých pozic, dokonce to jednu dobu vypadalo, že získá kvalitu. Soupeř se ale dokázal ze všech problémů dostat a naopak sám využil náskoku ve vývinu.

Po prohře 2:3 ve třetím kole dokázalo družstvo D porazit silnější pozlovický tým 3:2 a napravilo si tak svou reputaci. V současnosti mu patří sedmé místo v tabulce. Příští zápas se bude hrát až v novém kalendářním roce 5. ledna ve Slavičíně.

Štěpán Hronek