Do čtveřice pětice (online turnaj 17. 4. 2020)

18.04.2020

Včerejší turnaj jsme odehráli formou "areny" (bližší vysvětlení naleznete v předchozím článku) - oproti předchozím kláním byl však celkový čas prodloužen na 90 minut (namísto dřívějších minut šedesáti).

Pokud dumáte nad poněkud kostrbatým názvem, už nemusíte - čtvrtý páteční online šachový večer proběhl za účastí pětice statečných.

Každý z hráčů měl na rozmyšlenou 180 sekund, a za každý učiněný tah dostal ekvivalent jedné devadesátiny z takto určeného limitu. Toto oblíbené tempo je pak mezi šachisty známo rovněž také jako "tři plus dva".

Stupně vítězů jsme obsadili já (Martin Šenkýř, nick: red07devil), Martin Hronek (mh332) a Mira Kocián (MirekKZL). Všechny partie si můžete přehrát zde.

Jistě pak naznáte, že v mnoha partiích jsem měl více štěstí než rozumu. Online šach má svá specifika - zejména rozdílnost 2D a 3D perspektivy a provádění tahů drobným potahováním myši z něj činí téměř jinou disciplínu. Nezřídka se tak stane, že partie hraná online by při hraní na skutečné šachovnici měla naprosto odlišný průběh či závěr.

Než si budete moci přehrát dle mého názoru šestici nejzajímavějších partií (snažil se zároveň o rovné zastoupení každého z účasníků), podělím se s vámi o drobnou perličku, která mi výběr velmi zkomplikovala. Ve stanoveném časovém limitu jsem odehrál 11 partií, ale ani jednou jsem nehrál s Mirou Kociánem. Zároveň se omlouvám ostatním, pokud byl výběr až příliš subjektivní - jakoukoli další partii samozřejmě rád doplním :-).

Závěrem opět děkuju Patrikovi za organizaci a věřím, že se příštím týden sejdeme v hojnějším počtu.

Nyní se ale již vrhněme na jednotlivé partie:

Martin Šenkýř